counter strike one

Jak na vlastní server

Jak na vlastní Server

Pokud si budete chtít vytvořit vlastní Counter-Strike 1.6 server, budete potřebovat vlastnit buď veřejnou IP adresu (pokud budete chtít vytvářet server přístupný z internetu, ne jen například pouze na uzavřené LAN síti) nebo program, který vás udělá viditelným v internetu – přidělí vám veřejnou IP adresu. Takovýto program je například Hamachi (Stáhnete ho v DOWNLOADS)


Vlastním veřejnou IP adresu:

Spustíte si program Dedicated server, který je součástí každé instalace Counter-Strike 1.6. Otevře se vám úvodní panel serveru, který vyplníte podle vašich požadavků.

* Server name - název vašeho serveru
* Map – mapa po spuštění serveru
* Network - nastavte INTERNET
* max.Players: maximální počet hráčů na serveru
* UDP Port – port, na kterém poběží váš server, výchozí port je 27016
* password - vstupní heslo na váš server
* Rcon password – heslo pro ovládání serveru ze hry
* Secure (Valve Anti-Cheat) – zapnutí anticheatové ochrany – funkční pouze u STEAM serverů

Po nastavení údajů klikněte na tlačítko Start server. Poté vám naběhne panel s administrací serveru, odkud server velice jednoduše ovládate.
Server přes Hamachi:

Pro správné spuštění serveru musíte mít nainstalovaný program Hamachi. Po jeho spuštění vám naběhne základní panel. Pokud se automaticky nepřihlásíte nebo ještě nemáte vytvořený účet, klikněte pravým tlačítkem myší na ikonku Hamachi v systémové liště a zvolte Zapnout. Po přihlášení budete mít dole v pravém rohu mít dvě ikonky. Nastavit Hamachi a Vytvořit nebo připojit k síti. Kliknete tedy na ikonu Vytvořit nebo připojit k síti a vyberete Vytvořit novou síť. Poté zadáte název sítě a heslo do sítě. Po vytvoření stačí pouze spustit Counter-Strike server (návod výše) a sdělit ostatním hráčům údaje o vaší síti (název, heslo), aby váš server viděli a mohli se na něj připojit.